Jak robić lepsze zdjęcia?

Jak robić lepsze zdjęcia?

Fotografia amatorska co do zasady oznacza, że to nie stanowi źródła głównego dochodu fotografa. Z pewnością fotografia amatorska nie musi być gorsza od tej, którą wykonują profesjonaliści. W sieci funkcjonuje wiele grup, w których można uzyskać rzeczowe uwagi dotyczące wykonywanych zdjęć.

Facebook

W tym miejscu działa wiele grup poświęconych pasjonatom fotografii. W zależności od regulaminu, dziennie można umieszczać maksymalnie kilka swoich zdjęć. Dołączyć do nich należy informacje o sprzęcie, na którym zostały wykonane, szczególnie w przypadku smartfonów jest to istotna informacja. Pomoże ona innym użytkownikom we właściwych wskazówkach dotyczących kwestii technicznych (filtry, przesłony, lampy). Niektóre grupy pozwalają na obróbkę zdjęć innych użytkowników, która ma na celu uwidocznienie popełnionych błędów i sposób postępowania w przyszłości. Wiele tych uwag jest naprawdę cennych i stanowi ważne wskazówki dla fotografujących.

Porównanie

Dobrą szkołą poprawy własnego warsztatu jest wzorowanie się na zdjęciach wykonanych przez profesjonalistów. Wybierzmy kilka profesjonalnych zdjęć ogólnodostępnych przedmiotów i postarajmy się sfotografować je w podobny sposób. Analiza różnic wskaże nam pole do poprawy i drogę na przyszłość. W tym przypadku zawsze należy uwzględnić różnice wynikające z wykorzystania mniej zaawansowanego sprzętu fotograficznego. Tego typu porównania również mogą być przedmiotem konstruktywnej krytyki członków grup czy blogerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *