Kulturalne dekoracje, czyli fotografia w Twoim domu

Kulturalne dekoracje, czyli fotografia w Twoim domu

Oprócz wypełniania czasu wolnego i sprawiania nam czystej radości, hobby może także pełnić inną rolę, a mianowicie przynosić efekty w postaci dzieł, którymi możemy ozdobić własne mieszkanie.

Jednym z takich zajęć jest między innymi fotografia.

Jak z powodzeniem ozdobić puste ściany?

Samodzielnie wykonane zdjęcia można wydrukować na płótnie lub zwykłym papierze i oprawić w ramy. Tak powstałe obrazy będą idealną dekoracją do każdego mieszkania.

Warto pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością, ponieważ możemy w ten sposób uzyskać niezamierzony efekt przepychu, a nawet kiczu.

Fotografie lub obrazy mogą być zawieszone w zależności od tematyki, kolorystyki lub w określonej kolejności – od najstarszych do najnowszych. Wszystko zależy od tego, jaki pomysł ma się na swoje wnętrze.

Obrazami można udekorować ściany w salonie, korytarzu, kuchni, a nawet łazience. W tej ostatniej sprawdzą się zwłaszcza dzieła o mniejszych rozmiarach, które będą sprawiały wrażenie estetyki i dodadzą pomieszczeniu przytulności. Kąpiel po długim męczącym dniu, w otoczeniu swoich ulubionych ujęć, będzie na pewno o wiele bardziej relaksująca.

Puste ściany w kuchni, mogą ozdobić obrazy lub fotografie nawiązujące w jakiś sposób do sztuki kulinarnej lub po prostu kadry, pasujące kolorystycznie do wnętrza.

Nie muszą to być więc oklepane i powtarzające się w wielu domach te same kadry, ale coś nowego, na co nie jest tak łatwo wpaść.

Prawdziwy upust naszej kreatywności możemy dać w największym pomieszczeniu w domu – salonie. Tam obrazów zmieścimy najwięcej, a ciekawą sztukę na pewno docenią odwiedzający nas goście.

Jeśli dysponujesz salonem o większym metrażu, możesz także podzielić pomieszczenie na kilka różnych stref tematycznych i powiesić na ścianach swoje fotografie pasujące do jednej z nich w zależności od tego, gdzie będą się prezentować.

Obraz czy fotografia?

Pierwszą rzeczą, która pojawia nam się przed oczami kiedy usłyszymy słowo „obraz”, jest zazwyczaj płótno. Wynika to z faktu, że obrazy najczęściej postrzegamy jako namalowane własnoręcznie dzieła, a rzadziej jako oprawione w ramy wydrukowane fotografie.

Kto jednak powiedział, że obraz musi być stworzony farbami? Obraz jest to dzieło, które obrazuje – nie ważne czym i jak, ważne aby przemawiało do odbiorców i przekazywało to, co autor chciał przekazać.

Taką rolę z pewnością spełniają fotografie, a więc je także możemy nazywać obrazami i dumnie prezentować na ścianach wewnątrz swojego mieszkania.

Sztuka kupiona czy sztuka stworzona (własnoręcznie)?

Fotografie możemy oczywiście robić sami, ale możemy je także kupić. Podobnie jak obrazy, zdjęcia też są formą sztuki prezentowaną chętnie na wystawach i dostępną do zakupu dla wszystkich pasjonatów tego rodzaju kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *