Fotografia mody

Fotografia mody

Fotografia mody to kolejna dziedzina fotografii, której profesjonaliści poświęcają najwięcej czasu. Właściwie świat mody odpowiedzialny jest za kreowanie części trendów, zarówno społecznych, jak i fotograficznych. Wielcy fotografowie mody stali się niemal wyroczniami w kwestii robienia sesji gwiazd.

Marcin Tyszka

Jednym z najbardziej popularnych krajowych fotografów jest Marcin Tyszka. Zajmuje się on zdjęciami modowymi, a swoją przygodę z fotografią rozpoczął już w szkole podstawowej. Wykonywał sesje dla modelki, której rolę w piwnicznym studiu pełniła jego mama. W latach dziewięćdziesiątych fotografował na zlecenie polskich czasopism modowych, a jego modelkami i modelami były największe krajowe gwiazdy.

W roku 2010 rozpoczął karierę w USA i Europie. Jego nazwisko stało się synonimem świetnej jakości i dobrego oka do wyjątkowych ujęć. Od tego czasu jego życie zawodowe toczy się bardzo dynamicznie. W Polsce szerszej publiczności dał się poznać jako wymagający juror jednego z programów modelingowych.

Annie Leibovitz

Chociaż jej kariera rozwijała się najprężniej pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia, wciąż jest gorącym nazwiskiem na liście fotografów mody. Sławę przyniosły jej niebanalne pomysły na scenerię i aranżację zdjęć. Artystkę cechuje także wyjątkowe życzliwe podejście do modeli, cierpliwość i współpraca z modelami w zakresie koncepcji sesji zdjęciowej. Potrafi ona umiejętnie stworzyć więź porozumienia i zaufania ze swoimi gośćmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *