Czym jest slofie?

Czym jest slofie?

Podczas premiery smartfonów iPhone serii 11, producent zaprezentował unikalne możliwości robienia zdjęcia, które nazwano „slofie”. Nazwa ta utworzona została w oparciu o nazwę slow motion, w żargonie młodzieżowym nazywaną slo-mo. I wyrażenie selfie, czyli slo-mo selfie, w skrócie „slofie”. Czym właściwie ono jest?

Klatkowanie obrazu

Do opcji aparatu we wspomnianych modelach telefonu po raz pierwszy dodano możliwość klatkowania zdjęć w trybie 120 klatek na sekundę, dla przedniej kamery urządzenia. Wyrażenie klatki na sekundę oznacza liczbę kadrów wyświetlanych w ciągu sekundy. Dzięki temu slofie zyskuje nowy wymiar, dzięki opcji wyboru jednej z klatek powstałych podczas kręcenia filmiku.

Slofie – czy to się przyjmie?

Trudno jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to pytanie, chociaż na portalach społecznościowych tym hasztagiem określonych jest już kilka tysięcy zdjęć. Z pewnością jest to kolejna nowość w świecie fotografii realizowanej za pomocą smartfonów. O jej przyszłości zdecyduje pojawienie się tej funkcji w innych modelach, pochodzących od pozostałych producentów.

Jako ciekawostkę dodajmy, że podjęte zostały działania w celu zastrzeżenia nazwy „slofie”, jako rodzaju zdjęcia wykonywanego wyłącznie urządzeniem wymienionym na początku wpisu. Wiele osób wątpi, czy wniosek taki ma jakiekolwiek szanse powodzenia. A jeśli się uda, czy będą chętni, by go używać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *